Укрзалізниця - blog kolejowy

Informacje i nowości dot. kolei ukraińskich

Na tej stronie sukcesywnie zamieszczać będziemy informacje dot. ukraińskich kolei - zdjęcia, relacje z podróży, zmiany przepisów, ciekawe filmy. Zapraszamy do odwiedzin bloga.

Hyundaizacja ukraińskich kolei

Film ukraińskiego telekanału 1 + 1 z cyklu "Ukraińskie sensacje" przedstawia pierwszy okres eksploatacji szybkich składów wyprodukowanych dla ukraińskich kolei przez koreańską firmę Hyundai. W filmie przedstawia się opis najważniejszych usterek nowych składów, powodujących znaczne opóźnienia w ruchu pociągów. Autorzy filmu zastanawiają się, dlaczego tak biedny kraj jak Ukraina zdecydował się na zakup jednych z najdroższych (ówcześnie) na rynku składów dla powstającej nowej kategorii pociągów INTERCITY. Być może film ten stanie sie swego rodzaju memento dla władz polskiego PKP, które chcą uraczyć nas zakupem drogich w zakupie i eksploatacji zestawów PENDOLINO.

link bezpośredni (proszę skopiowac i wkleić do przeglądarki): http://youtu.be/1fN94PNPJpM

Przewóz psa w pociągach ukraińskich

W ukraińskich pociągach międzyregionalnych (np.: trasy Lwów - Odessa, Lwów - Symferopol) dozwolony jest przewóz psa (psów) w wagonach kupejnych pod następującymi warunkami: niezależnie od rozmiaru zwierząt należy wykupić cały przedział kupejny (4-miejscowy). Duże psy (wyższe niż 45 cm - tylko 1 pies) przewozi się w łańcuchach lub na smyczach, małe psy (poniżej 45 cm, nie więcej niż 2 psy) w skrzynkach lub klatkach.
W pociągach regionalnych (np. elektriczkach) duże psy przewozi się w pierwszym lub ostatnim wagonie (psy muszą być pod kontrolą osoby dorosłej), małe psy w wagonach, pod siedzeniami w klatkach lub skrzynkach. Przewóz zwierząt jest płatny - jak za bagaż.

Copyright © 2013   bilety kolejowe Ukraina & informacje o Ukrainie       kontakt       nota prawna

Witryna internetowa wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies), wyłączyć ten mechanizm można w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej na: polityka prywatnosci